تبلیغات
آینده روشن - حیا معرف اشخاص

 حیا محبت و معرفت را قوی می کند.خیلی عجیب است،حیا با عث می شود آدم همه چیزش پوشیده باشد؛اما باعث نمی شود که انسان مخفی بماند و کسی او را نشناسد. اتفاقا بیشترین معرف شخصیت فرد، حیای اوست حیا چیز خیلی عجیبی است هم می پوشاند ، هم معرفی می کند

 

این دختر وپسر هایی که فکر می کنند در کلاس درس،در محیط کلاس،در دانشگاه ،در محله،در اینترنت،با چت کردن،با روش های مختلف،با تلفن می توانند همدیگر را بشناسند ، خیلی اشتباه کرده اند.آمار نشان داده که ضریب طلاق در کسانی که قبل ازعقد چنین آشنایی هایی را داشته اند، به مراتب بیشتر از کسانی است که با هم چنین آشنایی هایی را نداشته اند.

این ها از این آشنایی ها قصد منفی ندارند و واقعا به دنبال ازدواج هستند؛اما آخرش اشتباه می کنند؛چرا که قبل از آشنایی این دو جوان،به همدیگروابسته می شوند،محبت پیدا می کنند. محبت آدم را کور و کر می کند(حب الشیء یعمی و یصم)؛یعنی درست نمی گذارد بشناسیم. کدام دو تا جوانی را سراغ دارید که با همدیگرارتباط تلفنی یا اینترنتی مستمری داشته باشند،یا در محیط دانشگاه و خارج از خانه بدون اطلاع از پدر ومادر ،سه جلسه با هم وعده کنند،با همدیگر صحبت کنند که ببینند آیا شخصیتشان به همدیگر می خورد که با هم ازدواج کنند یا نه، و بعد به این نتیجه رسیده باشند که نه ما به هم نمی خوریم.پس معلوم میشود که این شناسایی درستی نیست. اگر یک وسیله سنجشی همه چیز را تایید کرده معلوم است که این وسیله سنجش درست نیست وقتی وسیله سنجش درست است که یکی را رد کند، یکی را تایید کند.کسانی که با حیا هستند،در ازدواجشان هم موفق ترند.آدم های بی حیا مصداق کبوتر با کبوتر باز با باز هستند؛به هر دختری که بگویی با چه پسری می خواهی ازدواج کنی؟قطع نظر از اینکه خودش چه شخصیتی را داشته باشد می گوید:من پسر نجیبی را می خواهم. پدر و مادرش هم بدنبال مرد نجیب می گردند،به هر پسری هم که می گویی با چه دختری می خواهی ازدواج کنی؟آن پسر هم می گوید که یک دختر با حیا می خواهم. اگر شما پسر نجیب می خواهید،باید خودت هم با حیا و نجیب باشی. بالاخره این می آید تحقیق می کند ووقتی که وضعیت بیرون رفتن تو را می شنود،دیگر این پسر نجیب حاضر نیست با شما ازدواج کند.

 

 

منبع:

کتاب حیا

مولف امیر حسین بانکی پور فرد


تاریخ : شنبه 15 بهمن 1390 | 07:12 ق.ظ | نویسنده : نور العلم | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • دست بند